Mezoterapia igłowa. Co zyskamy, poddając się temu zabiegowi?
Czym powinna nas skłonić do siebie mezoterapia igłowa? Kto może korzystać z tego zabiegu? Czy są jakieś przeciwwskazania? Co zyskamy, poddając się temu zabiegowi?
Ludzka natura ma to do siebie, że niechętnie godzi się z upływem czasu czy defektami ciała. Tym samym nikogo nie powinna zaskakiwać duża popularność medycyny estetycznej. Wśród tego rodzaju zabiegów w niniejszym tekście chcielibyśmy skupić się na mezoterapii igłowej, ponieważ zaliczana jest ona do przodujących zabiegów z tego nurtu. Jest to niezwykle popularny zabieg wykonywany w profesjonalnych salonach kosmetycznych i SPA. Na skorzystanie z niego decydują się głównie osoby, które chcą pozytywnie wpłynąć na kondycję swojej skóry, a także nadać jej promiennego i świeżego wyglądu.
Mezoterapia igłowa, jest też często określana mianem iniekcyjnej to czołowy reprezentant medycyny estetycznej. Zabieg jest przeprowadzany przy zastosowaniu strzykawki i igły. W ten sposób można bowiem najłatwiej dotrzeć do miejsc, gdzie ingerencja medycyny estetycznej jest kluczowa.
Zabiegi tego typu są wykorzystywane przy biorewitalizacji skóry i są tu stosowane dwa odmienne sposoby działania. Pierwszym jest działanie substancji, która jest wstrzykiwana w skórę. Natomiast drugim postępowaniem, o jakim mowa to efekt ogniskowego gojenia się skóry, co zapewnia jej samoregenerację. Do tego typu zabiegów stosowane są z reguły gotowe preparaty do mezoterapii, które tworzy się pod kątem konkretnego problemu, jaki mają zwalczyć. Mniej powszechne są koktajle lecznicze dobierane przez lekarza.
Mezoterapia igłowa, czyli na czym polega ten zabieg?
Jest to zabieg zaliczany do tych nieinwazyjnych i ma on na celu głównie odżywić, nawilżyć, a do tego zregenerować skórę. Jak to już zostało wspomniane, polega on na nastrzykiwaniu skóry właściwej i wprowadzaniu do niej aktywnych substancji. Nakłucia są dość regularne i wykonuje się je w odstępach +/- 1 centymetr. Nie zachodzą żadne przeszkody, aby zabieg był wykonywany na różnych obszarach ciała. Wśród tych najchętniej poddawanych iniekcji partii ciała mamy dłonie, dekolt, szyję i twarz.
Kto powinien zdecydować się na mezoterapię igłową?
Ten zabieg kosmetyczny ma na celu poprawę wyglądu skóry. Szczególnie zadowoleni z niego będą wszyscy liczący na szybkie rezultaty.
Jest to szczególnie zalecane rozwiązanie w przypadku, gdy nasza skóra jest:
– zniszczona przez działanie promieni UV,
– przesuszona,
– pozbawiona elastyczności,
– pełna blizn po trądziku,
– narażona na cellulit.
Kiedy mezoterapia igłowa nie jest dobrym pomysłem?
Chociaż zabieg ten jest naprawdę świetny i może uczynić wiele dobrego, to jednak nie w każdej sytuacji może być przeprowadzony. Wśród okoliczności, które powodują, że wizyta w gabinecie kosmetycznym nie zakończy się sukcesem zaliczyć, należy takie zdarzenia jak:
– opryszczka,
– cukrzyca,
– ciąża i laktacja,
– cera naczyniowa,
– nowotwór,
– alergia na jakikolwiek składnik występujący w stosowanych przy zabiegu kosmetykach.
Rezultaty zabiegu
Dzięki mezoterapii igłowej pacjent zyskuje głębokie nawilżenie skóry. Do tego cera jest znacznie intensywniej odżywiona. Za sprawą wykonanych kilku tego typu zabiegów skóra zyskuje na jasności i wygląda na dużo młodszą. Warto również podkreślić, że kolejnym pozytywnym rezultatem tych zabiegów pogrubienie naskórka i wygładzenie zmarszczek. Na pełnię rezultatów mezoterapii trzeba wykonać serię około 4-6 zabiegów. Do tego muszą one odbywać się w regularnych odstępach co 14-30 dni. Natomiast dla podtrzymania uzyskanych już rezultatów zaleca się dodatkowo powtórzyć wizytę w gabinecie kosmetycznym raz na kilka miesięcy.
Mezoterapia igłowa zaliczana jest do zabiegów kosmetycznych, które w niedługim czasie pozwalają nadać skórze zdrowego wyglądu.
Z racji popularności można ten zabieg wykonać w bardzo wielu miejscach. Jednak nie należy zdawać się w tej kwestii na ślepy los. Tym samym przed poddaniem się kuracji trzeba sprawdzić opinie na temat danego salonu i świadczonych tam usług. Warto poświęcić zwłaszcza nieco czasu na to, jakie stosuje się tam kosmetyki i sprzęt. Nie zapominajmy też o konkretnych rezultatach pracy tzw. efekcie „przed” i „po”, a także doświadczeniu pracowników zatrudnionych w danym gabinecie.
Christine May
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.
Alexandra Isak
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.